Lider Haber ekranlarında izleyicisi karşısına çıkan efsane program Telegol’ün usta yorumcularından Selim Soydan, gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu. Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur’un MHK ve MHK Eski Başkanı Lale Orta hakkındaki iddialarının doğru olduğunu belirten Soydan, Lale Orta hakkında da “Yazıklar olsun” ifadesini kullandı.

“YAZIKLAR OLSUN”

Galatasaray Yönetim Kurulu Başkanvekili Erden Timur’un, Adana Demirspor – Fenerbahçe maçındaki VAR kayıtlarının Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a gittiği iddiasının doru olduğunu belirten Soydan, “Erden Timur'un iddialarını soruşturdum. Doğruları söylemiş. MHK eski başkanı Lale Orta sahiden Adana Demir- Fenerbahçe maçının görüntülerini VAR Odası'ndan çıkarmış. Sonra da bütün hakemlere, ‘Ben o görüntüleri Ali Koç'a gönderip ikna ettim’ demiş. Hakemlerin gözünde olaylara müdahale eden, Ali Koç'u bile manipüle eden bir başkan olarak gözükmek istemiş. Hakemlere yanlış bir mesaj vermiş. Bu noktada Ali Koç, ‘Bana mesaj gelmedi’ diyorsa ona inanacak herkes. Ama zaten dert, o görüntülerin yasak biçimde cep telefonuna aktarılması. Bunu yapan MHK Başkanı, her şeyi yapar. Yazıklar olsun” şeklinde konuştu.

“TİMUR BOŞUNA "ELİMDE BİLGİLER VAR" DEMİYORMUŞ”

Turkcell Süper Kupa maçının biletleri satışa sunuldu Turkcell Süper Kupa maçının biletleri satışa sunuldu

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Lale Orta’yı gerçekleştirdiği bu hareketler sonucunda başkanlıktan aldığını aktaran Soydan, “TFF de Orta'yı bu hareketleri yüzünden göndermiş, bence onlar bu görüntü çıkarma işini biliyorlardı. Bakın Orta 10 gündür sesini çıkaramadı. TFF uyanıklık edip işi tuza batırdı, başka ne yapabilir ki zaten. Orta'yı da göndermiş. Ana fikir şu: Timur boşuna "Elimde bilgiler var" demiyormuş. Bir konuştu, 15 gündür kimse işin içinden çıkamadı. Yalnız Timur'da başka bilgiler de var duyduğum kadarıyla. Onları da açıklamasını bekliyorum. Futbolda temizlik için her şeyin ortaya çıkması şart” diye konuştu.