31 Mart yerel seçimlerine 5 gün kaldı. Türkiye genelinde adaylar ve partiler son hazırlıklarını hızlandırdı. Vatandaşlar, belediye başkanlarından il genel meclisi üyelerine kadar yerel yöneticilerini belirlemek üzere sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Başkanlık adayları da seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Tüm bu gelişmeler arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın İngiltere’de yaşayan kızı Çağlayan Yavaş için aldığı ve kurduğu şirket gündeme geldi.

Mansur Yavaş Kızına İngiltere'de Malikane Aldı, Şirket Kurdu 1

ŞİRKETİN ADI YVS IT LTD

İngiltere’de kurulan şirketin adı ise YVS IT LTD olarak tespit edildi. Web sitesi de olan şirketin Birleşik Krallıktaki şirket numarasının da 10816702 olduğu görüldü. Danışmanlık ve şirket yönetimini kolaylaştırmak üzere yazılımlar üzerine kurulan şirketin, 2024 itibariyle kurulması için en az 50 bin euro gerekiyor ve dörtte birinin ödenmiş sermaye şartı bulunuyor.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yapıldı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yapıldı

Mansur Yavaş Kızına İngiltere'de Malikane Aldı, Şirket Kurdu 2

YVS IT LTD ismiyle kurulan danışmalık şirketinde şu hizmetler veriliyor:

“Yazılım testi, ürünlerin kurulumu ve uygulanması için teknoloji ve çözümleri, rehberlik ve koçluk, hizmet yönetimi ve bunu kurumsal hedeflerle uyumlu hale getirmeye yönelik çalışmalar, personel ve belge yönetimi, ilgili firmaların hangi çalışma alanlarına bağlı yazılım desteği ve ne tür bilgisayar programları kullanması gerektiği gibi konular”

LONDRA'DAN EV ALDI

Öte yandan Mansur Yavaş, kızına Londra’dan evi almıştı. Bunun da 32 yıllık bir vade ile ödeme işleminin gerçekleştirildiğini ifade etmişti.

ALTINOK GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sorduğu soru gündem olmuştu. Altınok, kimin belediye başkanı olduktan sonra mal varlığının arttığına yönelik araştırma yapılması gerektiğini belirterek, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Londra'dan ev aldınız mı? Belediye Başkanı olmadan önce mi aldınız, Belediye Başkanı olduktan sonra mı aldınız? Veya ilk Belediye Başkanı olduğunuzda mal varlığınız neydi? Şu anki mal varlığınız ne" demişti.

'DÜNYANIN GAYRİMENKULDE EN PAHALI ÜLKESİ'

Altınok, "Sayın Yavaş'a soruyorum. Londra'dan ev aldım diyorsun. Bu evi kaç liraya aldın? Dünyanın gayrimenkulde en pahalı ülkesi." sorusunu da sormuştu.

Kaynak: Yeni Şafak