Yerel seçim yaklaşırken tüm muhalefet partilerinde kriz patlak verdi.

Bu kapsamda son dönemde ise CHP'nin ortağı, PKK'nın siyasi uzantısı DEM Parti'de destek krizi büyüyor.

Partinin kimi önemli isimleri AK Parti'ye kaybettirmek için CHP'ye destek isterken kimi DEM'liler, kendi adayları için sahaya çıkıp CHP'yi eleştiriyor.

Bu süreçte en dikkat çeken açıklama ise DEM'in paydaşlarından biri olan SYKP'den geldi.

DEM'DE MUHALEFETE DESTEK ÇATLAĞI

SYKP milletvekili ve aynı zamanda DEM Eş Genel Başkanı olan Tülay Hatimoğulları ile partisi, ayrı ayrı açıklamalarda bulundu.

İki açıklamada da paralellik dikkat çekerken, "İktidar bloğunu ve ana muhalefeti eşitleyemeyiz. Bizim tutumumuz MHP-AK Parti bloğuna kaybettirmektir" ifadeleri kullanıldı.

CHP'YE DESTEK İSTEYİP KENDİ ADAYLARINI UNUTTULAR

İktidarı hedef alıp muhalefete destek çıkan bu açıklamaların yanında ise DEM'in İstanbul adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni'ye herhangi bir destek ibaresi yer almadı.

Bu durum, Karar TV'de Yıldıray Oğur ve Elif Çakır'ın konuğu olan Beştaş'a soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü

Dem'in İstanbul Adayı Meral Danış Beştaş Tepki

"ÜZÜLMEKTEN ZİYADE OLUMSUZ DEĞERLENDİRİYORUM"

Bu açıklamaların kendisini üzüp üzmediği sorulan Beştaş, şöyle konuştu:

Üzülmekten ziyade olumsuz değerlendiriyorum tabii ki. Partimizin bir bileşeni olarak, bir bileşen partimizin bizim bileşen hukukuyla da çok bağdaşmıyor. Neticede bizim burada aday olmamış bizim kişisel başvurumuz değil. Biz DEM Parti'nin adaylarıyız burada.

Ensonhaber