Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Işıklar Caddesi üzerindeki Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Yöresel Ürünler El Sanatları’ etkinliğindeki görüntüler tepkilere neden oldu.  Antalyalılar Dayanışma ve Dostluk Derneği tarafından 4-11 Kasım tarihleri arasında ‘Antalyalılar buluşuyor’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı da konuldu.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

‘Ağzı yere yatık C’ şeklindeki mimarisi nedeniyle yıkılması son anda önlenen ve korunmasına karar verilen Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik kapsamında mekanın etrafının çadır ve bezlerle kapatıldığı görüldü. Yeme-içme, el sanatları, hediyelik eşya ve tekstil satış ünitelerinin kurulduğu salonda karşılaşılan manzara birçok vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı.

“ATAMIZIN ADINA HİÇ YAKIŞMADI”

Etkinliğin tanıtım görselinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin logosunun da yer alması dikkat çekti.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3 Haziran 2021 tarihinde yayımladığı videoda Atatürk Spor Salonu’nun kaderine terk edildiğini belirterek, mekanı yeniden spor salonu olarak kente kazandırdıklarını söylemişti.  Vatandaşlar  “Bugün 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü… Bu görüntü Atamızın adına hiç yakışmadı” diye tepki gösterdi.

Ocaklarda pişirilen yemekler nedeniyle ‘duman altı’ olan Atatürk Spor Salonu’nda duvarları yıkılan yapı güçlendirilirken, spor salonu mu olsun, müze mi yapılsın tartışmaları ise yıllardır devam ediyor.

Barometre’deki Vahdettin tartışması Türkiye’nin gündemine oturdu Barometre’deki Vahdettin tartışması Türkiye’nin gündemine oturdu

Etkinliğin tanıtım görselinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin logosunun da yer alması dikkat çekti.