Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u deplasmanda 3-2 mağlup ettiği maçın ardından saha karışmıştı. Sahaya inen taraftarlar Fenerbahçeli futbolculara ve teknik ekibe saldırmıştı. Yaşanan olayların ardından Fenerbahçe Kulübü, Süper Lig’den çekilmek dahil, alınacak aksiyonların değerlendirilmesi için 2 Nisan’da çoğunluk sağlanamazsa 9 Nisan’da Olağanüstü Genel Kurula gitme kararı aldı. Canlı yayında Olağanüstü Genel Kurula gitme kararını açıklayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali KoçKulüpler Birliği Vakfı Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

İŞLER ÇIĞIRINDAN ÇIKTI

Maçın ardından sahaya giren taraftarlar saha ortasında kutlama yapan Fenerbahçeli futbolculara saldırınca işler çığırından çıktı.

Kutlama sırasında bordo-mavili taraftar, güvenlik güçlerinin engellemek istemesine rağmen sahaya indi.

Bakan Özhaseki açıkladı: İstanbul’un dönüşümü için 485 milyar liralık destek Bakan Özhaseki açıkladı: İstanbul’un dönüşümü için 485 milyar liralık destek

Bir anda saha içi karışırken Fenerbahçeli futbolcular ile taraftarlar arasında arbede çıktı.

OYUNCULARLA TARAFTAR KAVGA ETTİ

Taraftarların tekme ve yumruk atmasına sarı-lacivertli oyuncular da karşılık verdi.

Güvenlik güçlerinin de müdahalesiyle sarı-lacivertli oyuncular, tünelden geçerek soyunma odasına gitti.

ALİ KOÇ İLK KEZ KONUŞTU

Mücadelenin ardından taraftarların sahaya girmesiyle yaşanan olaylar sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ilk kez konuştu.

Ali Koç, kulüp kanalı FB TV'de açıklamalarda bulundu.

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDEN İSTİFA ETTİ

Takımın ligden çekilmesi dahil her türlü alternatifi konuştuklarını belirten Koç, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'ndan da istifa ettiğini duyurdu.

"BİZ BU MUAMELEYİ KABUL ETMEYECEĞİZ"

Koç, Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ettiğini duyurdu.

Dün Cumhurbaşkanımızın da müdahil olmasıyla, bakanlarımıza da teşekkür ediyoruz fakat onların müdahil olmasına gerek kalmayacak ortam sağlanmalıydı. Dünkü yaşananlar herhangi bir Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanacak olaylar değildi. Dolayısıyla biz 2 Nisan'da toplanacağız. Ben biraz evvel Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ettim. Biz bu muameleyi kabul etmeyeceğiz.