Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde yerel seçimlere yönelik ittifak kararını duyurdu.

İTTİFAK YAPMAYACAKLARINI DUYURDU

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AK Parti ile ittifak yapmayacaklarını ve bu defa bir beka meselesi olarak görmedikleri 31 Mart'taki seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini açıkladı.

Fahrettin Altun: İsrail savaş suçları işlemeye devam ediyor Fahrettin Altun: İsrail savaş suçları işlemeye devam ediyor

Fatih Erbakan, 14 Mayıs 2023'teki seçimlerde AK Parti ile yaptıkları ittifakı hatırlatarak "Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır." diye konuştu.

"TEŞKİLATLARIMIZ İTTİFAK İSTEMİYOR"

Milletin bu seçimlerde Yeniden Refah Partisi'nin ittifak yapmasını istemediğini söyleyen Erbakan "İkinci teşkilatlarımız yer almamızı istemiyor. Bu seçimde teşkilatların yüzde 95'i istemiyor." ifadesini kullandı.

"ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ"

Fatih Erbakan şöyle devam etti:

AK Parti ile 31 Mart Yerel Seçimi’nde ittifak yapmamak, Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızla çıkması hususunda karar almış bulunuyoruz. Adaylarımızı inşallah 10 Şubat'ta açıklayacağız. 14 Mayıs 2023 Seçimi’nde milletimizin bizden beklentisini dikkate alarak Cumhur İttifakı’nın içinde yer almıştık. Ancak bu seçimde milletimiz bizden bir ittifakın yerinde almamızı istemiyor. Bir başka sebep de teşkilatlarımız bu ittifakın içinde yer almamızı istemiyor.

"MUTABAKAT METNİ İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR OLUMLU GELİŞME OLMAMIŞTIR"

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde mutabakat metnimizi ortaya koyarak temel prensiplerimizden ödün vermeden Cumhur İttifakı’nın içinde yer aldık. Cumhurbaşkanlığı adaylığımızı o dönemde açıklamamıza rağmen Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan lehine cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildik. Tamamen milletimizin hayrına olacak mutabakat metnimizi ortaya koyduk. Bunun dışında hiçbir talep ve beklenti içinde olmadık. Bu mutabakat metnimiz sayesinde de ilkelerimizin arkasında durduğumuzu ortaya koymuş olduk. Ancak aradan geçen 8-9 ay sonrasında üzülerek ifade ediyoruz ki 14 Mayıs Seçimi için mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır. Hatta tam tersine, mutabakat metnini tersine icra edilmiştir.

ensonhaber

Editör: Emre Gündoğdu