Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray'ın renklerine bağladığı Michy Batshuayi, kulüp kanalına açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erdikten sonra sarı-kırmızılılarla 3 yıllık sözleşme imzalayan Belçikalı golcü, Galatasaray, Adası’nda gerçekleştirilen özel röportajda çarpıcı ifadelere imza attı. 

"Çok dinlendirici ve klas bir yer" 

Yıldız isim sözlerine şöyle başladı: 

Galatasaray Adası'na ilk defa geliyorum. Çok dinlendirici ve klas bir yer. İstanbul'un ne kadar gurur verici bir yer olduğunu gösteriyor. 

Lucas Torreira'dan Fred açıklaması: Keşke bizde olsaydı Lucas Torreira'dan Fred açıklaması: Keşke bizde olsaydı

"Taraftarların avazları çıktığı kadar bağırmalarını duymak için sabırsızlanıyorum" 

Galatasaray'da olduğu için mutlu olduğunu söyleyen Batshuayi, şunları dedi: 

Çok şükür Galatasaray'a transferim çok çok güzel bir şekilde gerçekleşti. Burada olmaktan çok mutluyum, büyük bir tarihin içerisine geldim. Galatasaray beni birkaç senedir istiyordu. Allah bunun gerçekleşmesine izin verdi. Bu formayı giymekten dolayı gurur duyuyorum. Taraftarların avazları çıktığı kadar bağırmalarını duymak için sabırsızlanıyorum. 

"3 büyük kulüpte oynayan ilk yabancı oyuncu olmaktan dolayı gururluyum" 

Özel olmayı sevdiğini belirten Michy Batshuayi, şu ifadeleri kullandı: 

3 büyük kulüpte oynayan ilk yabancı oyuncu olmaktan dolayı gururluyum. Özel bir kişi olmayı seviyorum. Türkiye'de özel bir insanım. Goller atarak, formaya saygı duyarak bana duyulan onurun karşılığını taraftarlarımıza vermek istiyorum. Bu Michy Batshuayi'nin disiplinidir. 

"Ben meydan okumaları seviyorum" 

Forvet oyuncusu, meydan okumaları sevdiğini açıkladı. 

Ben meydan okumaları seviyorum. Sıradaki meydan okumam da Galatasaray'ı olabildiğince yukarı çıkarmak. Kendimi güvende hissetmem gerekiyor, taraftarların ve kulübün beni sevdiğini hissetmem gerekiyor. Bunlar olursa Michy Batshuayi'nin en iyi versiyonuna sahip olacaksınız. 

"Okan Buruk ile görüştüğümde beni istiyordu" 

Batshuayi, Okan Buruk'un kendisini istediğini ifade etti: 

Okan Buruk ile görüştüğümde beni istiyordu. Bugün beni hala istediği için mutluyum. O da teknik bir oyuncuydu ben de öyleyim. Onunla çalışmaya sabırsızlanıyorum. İyi maçlar çıkarttığım zaman ve iyi sonuçlar aldığım zaman beni tebrik edeceği için sabırsızlanıyorum. 

"Dries beni aradığında çok mutluydu" 

Golcü oyuncu, sözlerine şöyle devam etti: 

Dries beni aradığında çok mutluydu, Zaha da öyle. Hakim ile henüz görüşemedim ama hepsinin iyi iletişim kurabileceğim insanlar olduğunu biliyorum. Bu benim için olumlu bir şey. Dries, kızımla Ciro için daha önce düğün pazarlığı yaptı ama başlık parası pahalı. 

"Galatasaray'ın renklerini hep sevmişimdir" 

Batshuayi, açıklamalarını şöyle noktaladı: 

Galatasaray'ın renklerini hep sevmişimdir. Dortmund'da 44 numara giymiştim ve iyi bir sezon geçirmiştim. Galatasaray'da da aynısını umuyorum. Normalde favori numaram 23 ama o dolu. 

ensonhaber