EURO 2024'te Avusturya'yı 2-1 yendiğimiz maçta Merih Demiral attığı 2 golle maç oyuncusu oldu.

Bozkurt selamı verdiği için UEFA tarafından soruşturma açılan Demiral, maç hakkında duygularını anlattı.

Teknik ve taktik olarak iyi hazırlandık. Kalecinin zafiyetleriyle ilgili daha önceden bilgilendirildik. Şut ve ön direk çalışması üzerine yoğunlaştık. Selçuk hoca da bizimle bizzat ilgilendi. Bana, Abdülkerim'e ve Kaan'a duran toplarda ne yapmamız gerektiği konusunda özel çalışma yaptırdı. Selçuk hocaya da bütün ekibe de teşekkür ediyorum.

"Şaşırmaya devam edecekler"

Ali Koç, yeniden Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığına seçildi Ali Koç, yeniden Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığına seçildi

Arabistan'da aynı ligde oynadığı Cristiano Ronaldo'nun kendisini arayıp kutladığını anlatan milli futbolcu, "Gerçekler ışığında Avrupa Şampiyonu olmak bir hayaldi. Biz Avusturya'yı da yenerek, hayali, gerçekleştirilebilir bir hedef haline getirdik. Şu anda herkes birbirine, 'Neden olmasın' diyor. Biz kapasitesi yüksek bir takımız. Şimdiye kadar genelde kapasitemizin altında maçlar oynamıştık. Ama performansımızı artırarak ilerliyoruz. Rakiplerimiz kapasitemizin farkında değil. Her geçen gün şaşırıyorlar ve şaşırmaya devam edecekler." ifadelerini kullandı.

ensonhaber.com