Terör devleti İsrail'in Gazze'yi işgal girişimine direnen Hamas'ın mücadelesine tüm dünyadan destek gelirken Türkiye'deki muhalefetten ise çatlak sesler yükseldi.

MUHALEFET 'TERÖRİST' İLAN ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hamas'ın 'terör örgütü' değil 'mücahit' olduğunu vurgularken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanlığı'na aday olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel'den skandal açıklamalar geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında, Gazze'de katliam yapan terör devleti İsrail ile Hamas'ı bir tuttu. Akşener, "Netanyahu’ya gösterdiğiniz tavrı Hamas’a da gösterin" diyerek Hamas'ın 'terör örgütü' olarak kabul edilmesini istedi.

Özgür Özel ise "Hamas bir terör örgütüdür ve İsrail'de Filistin'de çatışmaların olmadığı, durmuş olduğu bir süreçte bir gece yarısı sivillere yönelik roketli saldırılar bu süreci başlatmıştır." açıklamasında bulundu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar: Anaların gözyaşları bir gün bunları boğacak TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar: Anaların gözyaşları bir gün bunları boğacak

HAMAS'I GENEL MERKEZDE AĞIRLAMIŞLAR

CHP'nin terör etiketi yapıştırmaya kalktığı Hamas ile yakın ilişki kurduğu, Hamas lideri İsmail Haniyye'yi genel merkezde ağırladığı ortaya çıktı.

4 Ocak 2012 tarihinde Hamas Lideri İsmail Haniye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezinde ziyaret etmiş ve uzun süren bir toplantı gerçekleştirmişlerdi.

KUDÜS MİTİNGİNDE AYNI SAFTA OTURMUŞLAR

Diğer yandan Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte 8 Şubat 2020 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Büyük Kudüs Mitinginde üst düzey Hamas yetkilisiyle aynı safta oturmuştu.

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu'nun boy gösterdiği Kudüs mitinginde, Hamas lideri Haniyye canlı konferans yoluyla konuşma yapmıştı.