EURO 2024’te şampiyon belli oluyor! İspanya - İngiltere maçının muhtemel 11’leri EURO 2024’te şampiyon belli oluyor! İspanya - İngiltere maçının muhtemel 11’leri

sezonun ilk transferini Soner Dikmen'i renklerine bağlayarak yaptı. Son 3 sezonda Konyaspor forması giyen merkez orta saha oyuncusu, görev aldığı 40 maçta 1 gol atarken 7 kez de sarı kart gördü. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ndeki imza törenine Asbaşkan Fatih Gürcü ve yönetim kurulu üyesi Feridun Temuçin katıldı. Dikmen, kendisini 2 yıl için kırmızı-beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

AKREP’TE SEZONUN İLK TRANSFERİ

Asbaşkan Fatih Gürcü törende yaptığı konuşmada yeni bir teknik ekiple yola çıktıklarını hatırlatarak, “Teknik ekibimizin tamamı değişti ve aramızdan ayrılan oyuncularımız oldu. Yeni sezonun kadrosunu oluşturmak için yönetimimiz, scout ekibimiz ve teknik ekibimizin ortak çalışması ile belirlenen futbolcularla görüşmeye başladık. 2 yıllık sözleşme imzaladığımız Soner, ilk görüştüğümüz futbolculardan biriydi. Kendisine yeni sezonda kırmızı beyaz formamız altında başarılar dileriz” dedi. Yönetim Kurulu Üyemiz Feridun Temuçin ise Soner Dikmen'in deneyimi, mücadeleci yapısı ve bitmeyen enerjisi ile bilinen bir oyuncu olduğunu belirterek “Takımımıza çok şeyler katacağına inanıyoruz. Orta sahamızın mevcut futbolcularımızla birlikte daha da güçlendiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki sezon teknik direktörümüz Alex de Souza önderliğinde daha iyi bir kadroyla, göze hoş gelen futbolla ve taraftarımızı mutlu edeceğimiz sonuçlarla sahada yer almak ilk hedefimiz” diye konuştu.

“TARAFTARIMIZ YANIMIZDA OLSUN”

Antalyaspor'a transferinin gündeme geldiğinde bu kararı vermenin kendisi için çok zor olmadığını anlatan Soner Dikmen ise “Beni bu güzide camiaya layık gören başkanım, yöneticilerim ve hocama teşekkür ediyorum. Antalyaspor'un başarısı için gerekli gayreti ve özveriyi takım arkadaşlarımla birlikte gösterip takımımızı layık olduğu yere getireceğiz. Şehrin güzelliği, tesislerimiz ve takımımızdaki aile ortamı benim için sıcak bir karşılama oldu. Bu camiaya layık olacağım. Tek isteğim taraftarımız yanımızda olsun” ifadelerini kullandı.

KALE BU SEZON DA EMİN ELLERDE

Öte yandan Antalyaspor, geçen sezon AEK Larnaca'da oynayan ve 41 maçta görev alan Bosna Hersekli milli kaleci Kenan Pirić’le de sözleşme imzaladı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine, yönetim kurulu üyeleri Okan Mehmet Bora ve Kıvanç Ballı katıldı. Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Kıvanç Ballı, kaleyi bu sezon da emin ellere teslim ettiklerini belirterek, “Yönetimimiz, Helton Leite'nin ayrılışının ardından Bosna Hersek milli takım kalecisi Kenan Pirić ile temasa geçti ve kısa sürede iki taraf da el sıkıştı. Kenan, geçen sezon başarılı bir performans ortaya koyarak ülkesinin son milli takım kadrosunda da yer aldı, hatta son olarak İtalya ile oynadıkları hazırlık maçında kaleyi korudu. Antalyaspor olarak uzun yıllardır kadromuzda olan kaleciler hep performanslarını yükseltmişler ve başarılı olmuşlardır. Umarım Kenan Pirić de aynı çizgide devam edecek” dedi. Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Mehmet Bora da Kenan Pirić'in kendisini kanıtlamış bir isim olduğunun altını çizerek “Antalya'nın cazibesi, Antalyaspor'un hedefleri olan bir kulüp olması, Alex de Souza ile yarattığımız yeni sinerji ile bizi tercih etti. Bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum, Kenan Pirić'in doğum tarihi 7 Temmuz. Yani 07.07 Dünya Antalyasporlular Günü olarak kabul ettiğimiz bu günde doğmuş olmak da bizim için hoş bir tesadüf oldu. Camiamız için özel bir günde doğmuş olan yeni kalecimize yürekten başarılar diliyorum” diye konuştu.

Antalyaspor’da Kenan Pirić’le Sözleşme Imzalandı

ÖZEL BİR GÜNDE DOĞDU

Kendisini Antalyaspor'a 2 yıl için bağlayan sözleşmeye imza atan Kenan Pirić ise Antalya'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Pirić, “Şehir hakkındaki ilk izlenimlerim harika. Geldiğim andan itibaren yönetimin, teknik ekibin ve kulüp çalışanlarının sıcak karşılaması nedeniyle teşekkür ederim. Olmak istediğim yerdeyim. Doğum tarihimin de Antalyaspor için özel anlamı olan bir gün olması beni ayrıca mutlu etti. Takım arkadaşlarım ile birlikte Antalyaspor'un hedeflerine ulaşması için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

ANTALYASPOR