Adana'da yaşayan Özer Tetik, ünlü aktör Hugh Jackman'ın canlandırdığı 'Wolverine' karakterine olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. İş yerinde ve sokakta film sahnelerini aratmayan pozlarıyla ilgi odağı olan 39 yaşındaki vücut geliştirme antrenörü, uzun yıllardır spor salonlarının yanı sıra film ve dizi setlerinde de vakit geçiriyor.
Küçük bir çocuğun benzetmesiyle Wolverine karakterine büründü
Yaklaşık üç yıl önce rol aldığı diziden ayrıldıktan sonra imaj değişikliğine giden Tetik, Wolverine karakterine olan benzerliğini küçük bir çocuğun şaşkınlığı sayesinde fark etti. İnternette karakteri inceleyen Tetik, yüz tipi ve vücut hatlarının benzerliğini görünce çevresinden de benzer tepkiler almaya başladı.

Darbe girişiminin ‘dilsiz şahitleri’ Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde sergileniyor Darbe girişiminin ‘dilsiz şahitleri’ Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde sergileniyor


Bu benzerlikten memnun olan Özer Tetik, imajında yaptığı ufak değişiklikler ve özel olarak yaptırdığı pençe figürüyle zamanla 'Yerli Wolverine' olarak tanındı. Türkiye'nin çeşitli illerinde bu karakterle organizasyonlara katılan ve özellikle gençlerden yoğun ilgi gören Tetik, sosyal medyada ve sokakta film sahnelerini aratmayan pozları ve hareketleriyle geniş bir kitlenin dikkatini çekiyor.
"Dışarıya çıktığımda görenler şaşkınlık içerisinde kalıyor"
"Yerli Wolverine" Özer Tetik, 3 yıl önce oyunculuk yaptığı bir dizide yönetmenin talebi üzerine uzun süre bıyık bıraktığını anlattı. Sette birçok kişinin bu tarz bir imaja sahip olduğunu belirten Tetik, Nereye baksam sakallı, bıyıklı adamlar görüyordum. Sakal, bıyık bırakan ünlü olmaya çalışıyor diye düşündüm ve kendime 'Özer sen bu bıyıkları kes' dedim. Setimiz bitti, bıyıklarımı kestim. İlerleyen zamanlarda iş yerine gittim ve mola sırasında 9 yaşlarında bir çocuk bana 'abi sen aynı Wolverine'e benziyorsun' dedi. Bende açtım bir karaktere, bir kendime baktım. 'Ben buyum' dedim" diye konuştu.
Tetik, karakterin yüz, vücut tipiyle ve tarzıyla kendisine benzemesine oldukça şaşırdığını ve bunun hoşuna gittiğini dile getirdi.


Wolverine karakterine benzemek için bir çaba göstermediğini vurgulayan Tetik, şunları söyledi:
"Ben doğallığımla benziyorum. Yaptığım tek şey saçlarıma fön çekmek, hepsi bu. Yaklaşık üç senedir 'Wolverine' modundayım ve gençlerin hoşuna gidiyor. 'Wolverine buralarda' diyerek fotoğraf çektirmeleri, yolda yürürken yanıma gelip İngilizce konuşmaları beni mutlu ediyor. Dışarıya çıktığımda görenler şaşkınlık içerisinde kalıyor. Bir alışveriş merkezine gidiyorum, daha girmeden insanlar bakmaya başlıyor. Kapıdaki güvenlikler 'bu o değil mi?' diyerek birbirini dürtüyorlar. Ellerinden bıçak çıkan adam geldi diyorlar. Üçüncü kata çıkana kadar en az 30 kişi fotoğraf çektirmek istiyor. Çarşıda gezerken, otobüse binerken veya iş yerine giderken bu tarz güzel tepkiler alıyorum."


"Amacım insanlara güzel hatıralar bırakmak"
İnsanların ilgisinin kendisini mutlu ettiğini belirten Tetik, sosyal medyada Wolverine karakterinin hareketlerini yaptığı ve pozlarını verdiği içerikler paylaştığını anlattı.
Amacının sadece keyifli vakit geçirmek olduğunu aktaran Tetik,"Bu işe başlarken aslında benim belli bir amacım yoktu. Wolverine'e benzemek güzel bir his, dünyada ikinci bir benzerinin olmadığını fark ettim. Mesela sosyal medyadan aşırı derecede mesajlar ve yorumlar alıyorum. Bu da beni mutlu ediyor amacım da artık insanlara güzel hatıralar bırakmak" dedi.
Bu durumdan ailesinin de memnun olduğunu dile getiren Tetik, 3 çocuğunun babalarının bir kahramana benzetilmesi nedeniyle sevindiklerini kaydetti.