İsrail ve Amerika, Filistinli bebekler ve kadınlar kısacası masumlar üzerinde tepinirken, tüm dünya ne güzel seyrediyor.

Ne protestolar işe yarıyor, ne dünyaya yansıyan bombalanan hastane, okul, cami görüntüleri.

Adamlar 21. yüzyılda çiğniyor hukuk kurallarını, göz göre göre katliam yapıyorlar, yine de susuyor milyarlarca insan.

Tek bir İsrailli öldüğünde şaha kalkan medya,  5bin küsur masum öldüğü halde nasıl da güzel susuyor!

Hastaneyi bombalama ne zamandan beri kendini savunma oluyor?

Ülkeden çıkmasını istediğin (ki böyle bir hakkın asla yokken), yol gösterdiğin insan konvoylarını vurmak, namaz kılmak için mescide giden insanların üzerine füze atmak peki?

Daha ne anlatayım ki

Şairin dediği gibi ‘etimle, kemiğimle nefret ettim bu çağdan’

Etimle kemiğimle savaşı destekleyen, Ortadoğu’da harita değiştirmek için masum kanı dökenlerden nefret ediyorum.

Tek suçu o topraklarda doğmuş olan binlerce insanı, açık bir hapishaneye hapsedip, canları istedikçe öldüren, sadece insani ihtiyaçlarını değil yaşama haklarını bile elinden almak için meşru sebepler uyduranların var olduğu bir dünyadan nefret ediyorum

20 gündür, koskoca 20 gündür, öldürülen, ilacı, suyu, yiyeceği elinden alınan, evleri bombalanan binlerce insan için başta İsrail ve Amerika olmak üzere, bu savaşın devamına maddi manevi destek olan herkesten nefret ediyorum.

Masumları öldürerek kendine yeni topraklar edinmeye çalışan, masum kanıyla sulanmış toprakların petrolü için mazlum halkları yok eden, barbar ve zalim kim varsa hepsinden nefret ediyorum.

Tarihi kendilerine göre yanıltmaya azmetmiş ve yarattıkları yalan tarihi güçlü bir iftira kampanyası ve yoğun bir diplomasiyle dünyaya kabul ettirmeye çalışan özünde öldürmek olan tüm katilerden nefret ediyorum?

Hatta Kılıçdaroğlu gibi, neden Amerika Akdeniz’de diyeceği yerde, damat niye Amerika’da şeklindeki boş konuşmalarla hedef şaşırtmaya çalışan, konunun özünü, durumun vahametini anlamamış, kendi dürüstlüğü zaten tartışma halinde olup ta, insanlığını çoktan yitirmiş olan herkesten nefret ediyorum?

Bu insanlık dramı üzerinden siyasi ya da sosyal prim kasmaya çalışanlardan, durumu farklı boyutlara taşıyarak, dünyayı yalana boğan, kendi haksızlık ve katliamlarını sumen altı yapmaya çalışan modern görünümlü katillerden nefret ediyorum.

Dünyanın neresinde olursa olsun; çocukların ölmesine müsaade eden, her iklimden, ülkeden, sistemden, demokrasiden, insan haklarından nefret ediyorum.

Erdoğan’ın da dediği gibi Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da milyonlarca insanı öldüren faşist Amerika’nın kanlı yüzünden nefret ediyorum.

Amerika’yla birlikte hareket eden, dünyayı sömürmek için her türkü sahtekarlığı yapıp, kendi ülkesinde insan haklarından bahseden, İngiltere, Fransa, Kanada ve diğer tüm onların yandaşı ülkelerden nefret ediyorum.

Dünyanın neresinde olursa olsun, ağlayan çocuğun olduğu her coğrafya yüreğimizi kanatırken, dünyanın gözü önünde tüm hukuki, insani kuralları utanmadan çiğneyip, yine de zafer naraları atan İsrail’den, onun gibi düşünen tüm ülkelerden nefret ediyorum.

İsrail o kadar kirli, kanlı ellere sahip ki, yaptığı katliamın tarifi yok.

İsrail’in sicili o kadar pis ki, kimse kusura bakmasın ( üzülerek söylüyorum ) belki de Hitler bugünleri görmüştü.

Kendince yaratılan sebepleri öne sürerek masumları öldüren her zihniyet suçludur ve yargılanmalıdır kanımca.

Buna inanmayan, böyle düşünmeyen herkesten de nefret ediyorum.