Yerel seçime sayılı günler kala siyasi arena kızıştı. Seçim rekabetinin en hareketli olduğu iller başında da Ankara geliyor. Geçtiğimiz günler mal varlığı açıklayan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok hakkında ortaya atılan iddiaların ardından açıklamada bulundu. Altınok iddiaları sert bir dille yalanlarken Suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Altınok’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

“Şahsımla ilgili mal beyanımı açıkladıktan sonra yapılan bu gerçek dışı yalan ve iftira içerikli haberlerden biri Ankara’da TOGO Kuleleri’nde Sayın Sinan Aygün ile ortak olduğum, diğeri ise Antalya’da 600 evim bulunduğudur. 

Her iki haber de bir moral bozukluğu ve telaş içerisinde yaptırılmış manipülatif çabalardır.

Yönlendirilmiş anket sonuçlarının aksine sokakların ve Başkentimizin şahsıma olan teveccühü ve güveni yükselmiş, sonuçlar hızla lehimize dönmüştür ki, bu moral bozukluğu ve çaresizlik içerisinde seviyesizce uydurulmuş yalan haberler süratle servis edilmeye başlanmıştır.

Siyasete girmeden önce kazanılmış, hak edilmiş mal varlığımın tartışılması abesle iştigaldir. Zira belediye başkanlığım döneminde mal varlığım artmamış azalmıştır.

Bunların tamamı külliyen yalan ve iftiradan ibarettir.

Hakkımda bu ve benzeri hayal ürünü, gerçek dışı, kötü niyetli, yalan ve iftira içeren panik duygusuyla yaptırılan haberleri paylaşan, yayan, duyuranlar ve yorum yapan, her türlü yorumu yayan müfteriler hakkında, bu açıklamalarımdan sonra aynı çirkin davranışlara devam etmeleri halinde yasal süreç başlatılacaktır.

Sn. Murat Ağırel hakkında iddia olarak ve kaynak göstermeden ve dahi şahsıma sorulmadan servis ettiği yalan haberler sebebiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Saygılarımla …”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail ve İran farklı şeyler söylüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail ve İran farklı şeyler söylüyor