Türkiye'den Umman'da bir camiye düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama Türkiye'den Umman'da bir camiye düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde kaçacak yerlerinin olmadığını anlayan PKK'lı teröristlerin şimdi de köylerdeki mühimmat depolarını havaya uçurduğunu bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Irak’ın kuzeyindeki köylere giren ve sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başlamıştı. Her türlü alçakça plana rağmen kaçacak yerleri olmadığını anlayan PKK’lı teröristler, şimdi de Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurdu. Köylülerin hayatını hiçe sayarak köy içindeki mühimmat depolarını patlatan teröristler, Dergele köyünü ise tamamen ateşe verdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ise masum sivillere, çevreye ve doğaya zarar gelmemesi için operasyonlarına dikkatli şekilde devam ediyor. Teröristler ne yaparsa yapsın, kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacak.”