Kent merkezinde akşam etkili olmaya başlayan sağanak, gece şiddetini artırdı. Yoğun yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Vatandaşlar ve araçlar yolda ilerlemekte güçlük çekti.

Kırsal kesimlerdeki bazı mahallerde ev ve iş yerlerini su bastı.

Kent merkezindeki bazı alt geçitlerde su birikintileri oluştu. Yağış nedeniyle bazı bölgelerde ulaşımda aksama yaşandı.

989 VATANDAŞ TAHLİYE EDİLDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, su baskınlarının yaşandığı Antalya'da 248 personelin görevlendirildiğini duyurdu. Ayrıca kentte, 63 araç, 24 motopomp ve 13 dalgıç görevlendirildi.

Yerlikaya, bakan yardımcısı ve AFAD başkan yardımcılarının bölgeye intikal ettiğini açıkladı.

Amazon yağmur ormanlarında dünyanın en büyük yılan türü keşfedildi Amazon yağmur ormanlarında dünyanın en büyük yılan türü keşfedildi

989 vatandaşın sel nedeniyle tahliye edildiğini söyleyen Yerlikaya, "İlk etapta Antalya Valiliğimize 20 milyon TL Acil Yardım Ödeneği gönderildi. Antalya’mıza ve selden olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

3 İLE TURUNCU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya, Burdur ve Isparta'ya turuncu kodlu uyarı yaptı. Bu şehirlerde sağanak yağışın bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Yerlikaya, "Vatandaşlarımızdan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD’ın uyarılarını an be an takip etmelerini önemle rica ediyorum" mesajını paylaştı.

Kaynak: TRT Haber

Editör: Haber Merkezi