MGM Hava Tahmin Uzmanı Murat Acar, Lider Haber TV’nin Gün Ortası programında bu hafta ülke genelinde hakim olacak hava durumu hakkında Murat Er’e konuştu. Acar, geçen hafta etkili olan yağışın bu hafta da ara ara seyredebileceğini ifade etti.

“ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN HAVA SICAKLIKLARININ ARTACAĞINI GÖZLEMLİYORUZ”

Engin Altan Düzyatan’dan Gazze çağrısı: Sanatçılar Gazze'deki saldırılara tepki göstermeli Engin Altan Düzyatan’dan Gazze çağrısı: Sanatçılar Gazze'deki saldırılara tepki göstermeli

MGM Hava Tahmin Uzmanı Murat Acar, ülke genelinde hava şartlarının mevsim normalleri altında devam edeceğini aktardı. Acar, “Geçen hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak kuvvetli yağış uyarısında bulunmuştuk. Özellikle tarım yapılan bölgelere dair yaptığımız bu uyarı halen geçerli. Hafta sonuna kadar bahar mevsimi yağışlarının olabileceğini ön görüyoruz. Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarının artacak. Batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Hafta sonuna kadar yurt genelinde havaların mevsim sıcaklıklarının normalinde olacağını ön görüyoruz” dedi.