Ankara Spor Salonu’nda oynanan final maçının ilk seti büyük bir çekişmeye sahne olurken, sarı-lacivertliler bu seti 25-23 üstün bitirdi. İkinci sette ise Eczacıbaşı Dynavit, rakibine karşı büyük üstünlük sağlayarak bu bölümü 25-16 geçti ve skoru 1-1'e getirdi. Üçüncü setin başında orta oyuncuları ile etkili olan Fenerbahçe, Melissa Vargas’ın sayılarıyla farkı açtığı seti 25-17 kazandı. Dördüncü sete 5-0’lık seriyle başlayan sarı-lacivertliler, iyi oyununu sürdürdü ve Arina Fedorovtseva’nın servis sayısı ile durumu 18-10’a getirdi. Setin ilerleyen bölümünde farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı ve  4. kez kupada şampiyonluk sevinci yaşadı.

   MAÇIN MVP’Sİ MELİSSA VARGAS

  Öte yandan 19 sayıyla oynayan Melissa Vargas, final maçın MVP'si seçildi. Vargas, ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

   SARI-LACİVERTLİLER KUPAYI KALDIRDI

  AXA Sigorta Kupa Voley’i şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı'na birincilik madalyalarını TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu ve AXA Sigorta Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Tuba Karataş Arıcan, kupasını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır, AXA Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Yavuz Ölken takdim etti.

   Salon: Ankara  

  Fenerbahçe Opet: Meliha, Fetisova, Drca, Fedorovtseva, Aslı, Vargas, Gizem (L), Stysıak, Ergül, De Souza, 

  Eczacıbaşı Dynavit: Hande, Stevanovic, Boskovic, Voronkova, Jack-Kısal, Elif, Simge (L), Naz, Gray, Aybüke, 

Beşiktaş, MKE Ankaragücü maçı hazırlıklarına devam etti Beşiktaş, MKE Ankaragücü maçı hazırlıklarına devam etti

  Setler: 3-1 (25-23, 16-25, 25-17, 25-20)

  Dakika: 81 Dakika (31,26,24,25)

İHA