İzmir'İn Bornova İlçesinin Ayrancılar Mahallesi'nde büyük bir patlama meydana geldi.  Bakan Yerlikaya, patlamanın nedeninin  bir iş yerindeki sanayi tipi tüpten kaynaklandığınının değerlendirildiğini duyurdu. Patlamada 5 kişi hayatını yitiriken 63 kişiyse yaralandı. Yangın ihbar İbhar üzerine olay yeribe gelen itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Maalesef 1 vatandaşımız daha hayatını kaybetmiş, vefat eden vatandaşlarımızın sayısı 5’e yükselmiştir. 57 vatandaşımız da yaralanmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

İzmir’de Bir Binada Doğal Gaz Patlaması1

Vali Elban: Binada sanayi tipi tüp patlaması meydana geldi

İzmir Valisi Elban olay yerinde açıklama yaptı

Şuan  için 4 ayrı hastanede yaralı sayımız 57 hasar alan binalarda yaşayan vatandaşlarımızın geçici konaklamaları için tedbirler aldık. Arzu edenleri konaklatacağız otellerde.

Şuan için çok yönlü araştırma devam ediyor. Sanayi tüpü bir tüp patlaması var tabii bu patlama ile ilgili bir ihmal ya da sorun var mı o çok yönlü bir araştırmadan sonra çıkacak. Şu an için bir tespit yok.

Bakan Yılmaz: Soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, patalamaya ilişkin şunları söyledi:

"İzmir’in Torbalı ilçesindeki bir lokantada meydana gelen patlamayla ilgili Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısının koordinesinde 2 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir.

Yozgat'ta hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 4 ölü Yozgat'ta hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 4 ölü

Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir.

Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum." 

İzmir’de Bir Binada Doğal Gaz Patlaması2