Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP’den istifa eden Gürsel Tekin’e ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği destekle bilinen Sarıgül, istifa eden Tekin'e de arka çıktı.

CHP'DE KAZAN KAYNIYOR: GÜRSEL TEKİN İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU

Yerel seçimlere yönelik aday belirleme sürecinde büyük kriz yaşayan CHP'de dikkat çeken bir gelişme yaşandı. CHP eski Genel Sekreteri ve eski İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin sosyal medya hesabı üzerinden zehir zemberek sözlerle CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Turgut Altınok: Başkenti bir dantel gibi oya gibi işleyeceğiz Turgut Altınok: Başkenti bir dantel gibi oya gibi işleyeceğiz

"HERKESİ BU YANLIŞTAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUM"

Sarıgül paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Kurultaydaki tercihine bakmaksızın, herkesi kucaklayacağız, bir kişiyi dahi geride bırakmayacağız’, iddiasıyla yola çıkanların siyasi ve demokratik nezakete uymaları beklenir. Parti yönetiminde başarılı olmanın yolu, tasfiye siyasetinden değil siyasi ve demokratik nezaketten geçer. Partiler, ‘az olsun benim olsun’ mantığıyla yönetilemez. Parti örgütleri ve partiye verilen emekler göz ardı edilemez. Kendisiyle parti içi mücadele ettiğim Gürsel Tekin CHP için bir değerdir. Gürsel Tekin, ‘giderse gitsin’ denecek bir siyasetçi değildir. Herkesi bu yanlıştan dönmeye davet ediyorum."

Editör: Emre Gündoğdu