Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'de herkesin bir köşe başına yapışmanın derdinde olduğunu belirterek, "Biz Türkiye yüzyılı peşinde koşarken, kendi yıldızlarını parlatmaktan başka gayesi olmayanlara milletimizin gereken cevabı vereceğine inanıyorum. Chp'nin halini işte görüyorsunuz, herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde. Ne ülkenin hali ne şehirlerimizin durumu umurlarında değil. Daha düne kadar ittifak içinde oldukları partileri gözleri bile görmüyor, çiğneyip geçiyorlar. Kendi arkadaşlarına ve müttefiklerine bu derecede hoyratça davrananların şehirlerimize ve orada yaşayanlara şefkat göstermesi mümkün mü?"dedi.  

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur ittifakının 17 ilçe belediye başkan adayının tanıtım toplantısı için Tofaş Spor Salonu'nda coşkulu kalabalığa hitap etti.

  "CHP'DE HERKES BİR KÖŞE BAŞINA YAPIŞMA DERDİNDE"

  Erdoğan şunları kaydetti: "Şehri için hiçbir hayali şehrinin insanlarına verecek hiçbir hizmeti olmayanların sırf komşunun 2 gözü çıksın mantığıyla sırf nefislerini okşamak için yaptıkları cinlikleri asla tasvip etmiyoruz. Türkiye geçmişte inşa değil, yıkım siyasetiyle hareket edenlerin yol açtığı ağır maliyeti ziyadesiyle ödedi. Artık ülkeyi yeniden aynı yere döndürmenin kimseye, özellikle de şehirlerimize bir faydası yok. Biz Türkiye yüzyılı peşinde koşarken, kendi yıldızlarını parlatmaktan başka gayesi olmayanlara milletimizin gereken cevabı vereceğine inanıyorum. CHP'nin halini işte görüyorsunuz, herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde. Ne ülkenin hali  ne şehirlerimizin durumu umurlarında değil. Daha düne kadar ittifak içinde oldukları partileri gözleri bile görmüyor, çiğneyip geçiyorlar. Kendi arkadaşlarına ve müttefiklerine bu derecede hoyratça davrananların şehirlerimize ve orada yaşayanlara şefkat göstermesi mümkün mü?" 

CHP aday listelerini geç verdi: Seçime girememe tehlikesi karşı karşıya CHP aday listelerini geç verdi: Seçime girememe tehlikesi karşı karşıya

Editör: Emre Gündoğdu