31 Mart öncesi İzmir Bornova'da mevcut belediye başkanıyla aday gösterilen isiim arasında ciddi bir kriz ortaya çıktı.

CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, mevcut başkan Mustafa İduğ’u açıkça hedef alarak usulsüzlük yaptığını dile getirdi.

“BENİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İÇİN...”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bornova Şubesi’nde düzenlenen bir programda CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve önceki dönem İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da bulunduğu toplantıda bir soru üzerine konuşan CHP'li Bornova adayı Ömer Eşki, mevcut CHP'li Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’u seçildikten sonra kendisini zor durumda bırakmak için kasadaki parayı bilinçli olarak bitirmeye çalışmakla ve belediyeye çokça personel almakla suçladı.

AFAD’dan Antalya’daki teleferik kazasına ilişkin açıklama AFAD’dan Antalya’daki teleferik kazasına ilişkin açıklama

“GÖRÜŞMEYE GİTTİM 'LÜTFEN KİMSEYİ İŞE ALMAYIN' DEDİM…”

Eşki, Mustafa İduğ'la yaptığı görüşmeyi de şöyle anlattı:

“Çiçeğimi aldım, görüşmeye gittim. ‘Başkanım kasada bu kadar para var diye reklam yapıyorsunuz, personel sayımız budur’ diyorsunuz. ‘Bize önümüzdeki 5 yılı rahat yürütmek için lütfen böyle teslim edin, kimseyi işe almayın’ dedim. Yağmur gibi işe adam alıyorlar. Ne kadar sabıkalı arkadaş varsa arıyorlar. Aklı sıra Ömer bunlardan korkar, Ömer Allah’tan başka kimseden korkmaz. Bornova Belediyesi’ne yağmur gibi adam alınıyor. 70 milyona fidan alınıyor, kasadaki parayı bitirmek için.”

“200 BİN LİRALIK ÇANTASI OLAN KIZ”

“Masa başına 200 bin liralık çantası olan kızı koymuşlar” diyen Eşki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bornova Belediyesi'ne bir sürü temizlikçi, parkçı, Fen İşleri'nde adama ihtiyaç var. Aradım, tehdit ettim. Bunları yapmayın bedeli ağır olur dedim. İnadına yapıyorlar. Cihan Güzel, Süleyman Soylu'ya ‘reis gitme' diyen biri. AK Parti'li MHP'li biri. Ben CHP'liyim. CHP dışında da kimseye orada ne nefes aldırırım ne de başka bir şey yaptırırım.”

İZMİR ADAYI TUGAY DURUMA MÜDAHALE ETTİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ise “Gerilmeden, birbirimizi üzüp kırmadan konuşursak gerçekten sevinirim. Eleştirin, başımızın üstünde hiçbir sorun yok ama ne olur bunu yaparken saldırır gibi yapmayalım. Çünkü gerçekten şu anda ihtiyacımız olan şey birlik beraberlik, geleceğe dair hepimizde bir umut oluşması. Ben açıkçası bu görevi yapmak için belediye başkanlığına aday oldum. Yoksa insanlarla kavga edelim diye değil. Siyasi hassasiyetleriniz, öncelikleriniz sorgulanmamalı. Ömer başkanın burada söylediği şey zaten bizim söylemememiz gereken, aslında bilinmesi gereken bir şey. Biz partinin içinden gelen insanlarız” ifadelerine yer verdi.

Yeni Şafak