AK Parti’nin İstanbul Mitingini 24 Mart’ta yapması planlanıyor AK Parti’nin İstanbul Mitingini 24 Mart’ta yapması planlanıyor

 Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevinden affını istemesinin ardından Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıklama geldi. 

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır.

Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum. Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: Emre Gündoğdu