Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü ve AFAD’ın fırtına ve yağmur uyarısı verdiği Antalya'da saat 23.00 sıralarından itibaren başlayan sağanak ve dolu yağışıyla birlikte yollarda su birikintileri oluştu.

Kentte sağanak yağışın ardından yolları su bastı.

Çok sayıda araç sulara gömülü şekilde kaldı. Şiddetini artıran yağmur ile birlikte şimşekler de gökyüzünü aydınlattı.

Antalya’daki rögarlar yağmurdan kaynaklı taşarken, sağanak yağışın ardından çok sayıda ev ve iş yerini su bastığı öğrenildi.

Bakan Uraloğlu: Konyaray Projesi sanayi bölgesine de hizmet edecek Bakan Uraloğlu: Konyaray Projesi sanayi bölgesine de hizmet edecek

Sağanakla beraber dolu yağışının da görüldüğü kentte, yollarda biriken dolu taneleri görüldü.

5 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Antalya Valiliği kent genelinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. 

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimizde evam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle; 5 merkez ilçemizde  (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) eğitim kurumlarımızda Hıfzıssıhha kararı gereğince 13.02.2024 Salı günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Ayrıca olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 merkez ilçemizde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel 1 gün idari izinli sayılacaktır" denildi. 

KAMU PERSONELLERİNE 1 GÜN İZİN

Antalya Valiliği devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle 5 merkez ilçemizde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel 1 gün idari izinli sayılacağını açıkladı. 

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle; 5 merkez ilçemizde  (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) 13.02.2024 Salı günü kamu kurumlarında çalışan 0-6 yaş arası çocuğu olan kadın kamu personelleri 1 gün idari izinli sayılacaktır. Ayrıca olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 merkez ilçemizde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel 1 gün idari izinli sayılacaktır. Antalya merkez ilçelerinde hizmet veren kreş ve gündüz bakımevleri olumsuz hava koşulları nedeniyle 13.02.2024 Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir" denildi.

Motokurye-1

MOTOKURYELERE TRAFİĞE ÇIKMA YASAĞI 

Antalya’da olumsuz hava koşulları nedeniyle motokuryelere trafiğe çıkış yasağı getirildi. Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı: "İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle 5 merkez ilçemizde; Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa'da İkinci bir duyuruya kadar motokuryelerin trafiğe çıkışına izin verilmeyecektir."