AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'a seçim çalışmaları sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı bir vatandaş yaralandı. Olayın ardından ise bakanlar saldırıyla ilgili gelişimleri paylaşırken siyasi arenadan ise kınama paylaşımları yapıldı.

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

“Saldırı ile ilgili olarak Küçükçekçekmece Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir” diyen Bakan Tunç Şunları kaydetti:

Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum Saldırı ile ilgili olarak Küçükçekçekmece Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, saldırganların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.  Demokrasimize yönelik bu tür kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakan Yerlikaya, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Yeniay'ın seçim çalışması sırasında düzenlenen 1 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili tahkikat başlatıldığını bildirirken şu bilgileri aktardı:

"Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay'ın Kanarya Mahallesi'ndeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Saldırıda E.G.D. adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum."

YILMAZ SALDIRYI LANETLEDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, AK Parti'nin Küçükçekmece'deki seçim çalışması sırasındaki silahlı saldırıyı lanetledi

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayımız Aziz Yeniay'ın seçim çalışması yaptığı sırada uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen menfur saldırıyı lanetliyor, insanlık dışı saldırıda yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik gerçekleştirilen bu saldırı ile ilgili soruşturmalar derhal başlatılmıştır. Suçluların en kısa sürede bulunacağına inanıyorum. Küçükçekmece Başkan Adayımız Aziz Yeniay'a, ekibine ve tüm teşkilatımıza geçmiş olsun."

Bakan Yumaklı'dan saldırıya ilişkin paylaşım

Hain saldırıya ilişkin Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'dan da açıklama geldi.

X hesabından paylaşımda bulunan Bakan Yumaklı, saldırıyı lanetleyerek, "Ülkemizin huzuruna ve demokrasimize yapılan hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır." dedi.

Yurtta hava durumu Yurtta hava durumu

AK Partili Gül saldırıyı lanetledi:

AK Parti Grup Başkanvekili Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AK Parti İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın seçim çalışmaları esnasında gerçekleşen silahlı saldırıyı lanetlediğini belirtti.

Saldırıda yaralanan vatandaşa acil şifalar dileyen Gül, "Türkiye'nin demokrasisini hiç bir güç akamete uğratamayacak. Milli iradeyi gölgeleyecek hiç bir güç tanımadık, tanımıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.