MGM Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, Lider Haber TV’nin Gün Ortası programında bu hafta ülke genelinde hakim olacak hava durumu hakkında Murat Er’e konuştu. Macit, yurt genelinde yağışların beklendiğini ifade ederek hava sıcaklıklarında ani düşüşlerin görüleceğini de ekledi.

Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı

“ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YURT GENELİ YAĞIŞLI ALANLARIN ETKİSİNE GİRİYOR”

MGM Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, yurdun doğu kesimlerinde kuvvetli kar yağışının beklendiğini vurguladı. Macit, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yaptığımız son değerlendirmelere göre çarşamba gününden itibaren yurt genelinde yağışlar görünüyor.  İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun batı kesimlerinde de hava sıcaklıklarında ani düşüş görülecek. Doğu kesimler aralıklarla kar yağışı etkisi altında olacak. Van, Bitlis, Hakkari ve Şırnak başta olmak üzere Doğu Anadolu Bölgelerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Buradaki vatandaşları çığ tehlikesine karşı uyarıyorum” dedi.