Yurdun doğusunda etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı okullar ise tatil edildi.
VAN'IN 2 İLÇESİNDE EĞİTİME ARA
Van'ın Özalp ve Saray ilçelerinde yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.
Özalp Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle; 5 Şubat 2024 Pazartesi günü taşımalı eğitim çerçevesinde tüm okullarımızda eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.
❄️KAR TATİLİ❄️
— Özalp Kaymakamlığı🇹🇷 (@Ozalpgovtr) February 4, 2024
İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle;
🗓️ 5 Şubat 2024 Pazartesi günü
Taşımalı eğitim kapsamındaki tüm okullarımızda eğitim-öğretime 1️⃣ gün süre ile ara verilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. pic.twitter.com/ojhmO72RNf
Saray Kaymakamlığı ise sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim çerçevesindeki tüm okullarımızda eğitime gün süre ile ara verilmiştir" ifadelerini kullandı.
‼️DİKKAT‼️
— T.C. Saray Kaymakamlığı (@S_Kaymakamlik) February 4, 2024
İLÇEMİZDE DEVAM EDEN YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDAKİ TÜM OKULLARIMIZDA EĞİTİME 1️⃣ GÜN SÜRE İLE ARA VERİLMİŞTİR. pic.twitter.com/ZYx58sA6oF
KARLIOVA'DA OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde de yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar bugün için tatil edildi.
Karlıova Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "İlçemiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle, Karlıova ilçemiz merkez ve köylerin tamamı, 5 Şubat Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır” denildi.